Anahtar Teslim Projeler

Hizmet Bilgileri

  • Hizmet Kodu: HZ0003
  • Tarih: 16.3.2018
  • Gösterim: 115

Kategoriler

Anahtar Teslim Projeler, Müteahhitlik

Her insan, hayatı boyunca çalışarak kendine ait bir konut sahibi olmak için çaba göstermektedir. Anahtar teslim projeler ve müteahhitlik işleri için bize ulaşın


Anahtar Teslim Projeler

Her insan, hayatı boyunca çalışarak kendine ait bir konut sahibi olmak için çaba göstermektedir. Konut sektöründe, birbirinden farklı birçok proje ve satış yöntemi bulunmaktadır. Uzun vadeli yatırım veya kredi aracılığı ile ev satın almak konusu dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir husustur. Eldeki koşullar ile en güvenli ve doğru seçimi yapmak için çeşitli alternatifler gözden geçirilmelidir. Bu nedenle anahtar teslim projeler önem kazanmıştır. Birçok inşaat firması tarafından anahtar teslim projeler ile ilgili kampanyalar yapılmaktadır. Bireyler ev satın alırken, anahtar teslim projeler hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, en ideal koşullara sahip konuta sahip olabilmelidir. 

Anahtar Teslim Proje Nedir?

Anahtar teslim projeler, yapılan konutlar veya binaya ait olan tüm masrafların ve işlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından müşteriye sunulan projelerdir. Her detayı ayrıca düşünülmüş olan, tamamlanmış, direk kullanıma hazır olan bu projelerden ev satın alan bireyler, sorunsuz bir şekilde taşınarak yaşama imkânına sahip olabilmektedirler. Adından da anlaşıldığı gibi, kişi anahtar teslim bir konut aldığında direk anahtarını teslim alarak evinde yaşamaya başlayabilmelidir. Böylece kişiler ödeme yapıldıktan sonra, tapu işlemlerini tamamlamanın ardından eş zamanlı olarak anahtarına sahip olabilmektedirler. Anahtar teslim konut alınırken, projenin tüm detayları eksiksiz irdelenmeli ve vaat edilen tüm özelliklerinin konutta bulunup bulunmadığından emin olunmalıdır. 

Anahtar Teslim Konut Almanın Avantajları Nelerdir?

Konut alımı önemli bir yatırımdır. Bu nedenle konut alımı sırasında sunulan farklı seçenekler detaylı bir şekilde irdelenmeli ve bu doğrultuda karar verilmelidir. Bazı projelerde topraktan satış veya maket incelemesi yapılarak konut satılmaktadır. Bu şekilde konut alımında bazı dezavantajlarla karşılaşmak olası ihtimaller arasındadır. Bu tür proje satışlarında, projenin belirlenen sürede tamamlanıp tamamlanamayacağı kesin belirli değildir. Meydana gelen en ufak aksilikte kişilerin satın aldıkları evlerine taşınmaları gecikmektedir. Projenin zamanında teslim edilmemesi veya vaat edilen niteliklere sahip olmaması gibi durumlar, özellikle topraktan satış veya proje maketi inceleme yoluyla satışlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardır. Anahtar teslim projelerde ise bu tür riskli durumlar yaşanmamaktadır. Kişiler, alacakları konutla ilgili her türlü detayı birebir inceleyerek kendilerine uygun olup olmadığını görebilmektedirler. Bu nedenle bu tür konutlarda herhangi bir olumsuz sürprizle karşılaşmak söz konusu değildir. Aksi takdirde nitelikleri tespit edilemeyen bir konut alarak hayal kırıklığına uğramak ve maddi zarara uğramak kaçınılmazdır. Anahtar teslim konutlar bu konuda güvenlidir. Konutun tüm nitelikleri kanıtlanabilir bir şekilde sunulmaktadır ve alıcı kriterlerine uygun konutu alabilmektedir. Konut her yönüyle tamamlanmış olduğu için, taşınma öncesi veya taşındıktan sonra herhangi bir tadilatla uğraşmak veya tekrar masraf yapmak söz konusu olmadığından, ekonomik bir konut alım seçeneği olarak gözler önüne serilmektedir. Diğer projelerde bir diğer olumsuz durum ise, konut tamamlanıncaya dek kişilerin kira ödemeye devam etmek zorunda olmasıdır. Anahtar teslim konutta böyle bir durum söz konusu değildir. Kişiler konutlarını satın aldıklarında hemen taşınma hakkına sahip olduklarından, fazladan kira masrafı da ödememektedir. Bu nedenler göz önünde bulundurularak, konut alınırken kampanyalar detaylı incelenmelidir. Geniş bir araştırma yapılarak, konutla ilgili sunulan tüm artı özellikler karşılaştırılmalıdır. Konutun aile bireylerinin rahat yaşamasına elverişli olmasına, sağlık konusunda elverişli malzemelerden yapılmış oluşuna, sağladığı konfor özelliklerine dikkat edilmelidir. İncelenen projeler arasından yaşam alanı olarak en uygun ve sorunsuz olan projenin ekonomik bir şekilde satın alınması önemlidir. Bunların dışında konutun mevki olarak durumu, aile bireylerin iş, okul veya yaşamsal ihtiyaçlar ile ilgili işyerleri ve mağazalara yakınlığı da göz önünde bulundurulmalıdır.


anahtar teslim inşaat - müteahhitlik işleri - anahtar teslim proje işleri