İmar Barışı Kredi Başvurusu

Hizmet Bilgileri

  • Hizmet Kodu: İB0006
  • Tarih: 5.11.2018
  • Gösterim: 88

Kategoriler

İmar Barışı Kredi Başvurusu ve Faizi

İmar barışı ile ilgili üç kamu bankası imar barışı kredisine ilişkin bildirimlerini ve faiz bilgilerini açıkladı. İmar barışı kredi başvuruları için bilgiler..


8 Haziran 2018 tarihinde başvuru süreci başlayan ve 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek olan İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank; 'Yapı Kayıt Belgesi' alacaklar için kredi bilgilendirmesi.

Vatandaşlarımızın imar sorunlarının çözülmesi amacıyla hayata geçirilen İmar Barışı ile imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması sağlanacak. İmar Barışından daha çok vatandaşımızın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu Bankamız; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu çalışmasını sonuçlandırdı. ( imar barışı kredi başvurusu )

Üç bankamızca hazırlanan 'İmar Barışı Kredisi' 06 Ağustos 2018 Pazartesi gününden itibaren başvuru sahiplerinin kullanımına sunulacak. İmar Barışı Kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor.

ARA: 0 532 524 6588


Başvuru sahipleri daha sonra İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını; adı geçen bankalarımızdan 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33'den başlayan faiz oranları ile kredi olarak karşılayabilecek. Vatandaşlarımız “Yapı Kayıt Belgesi” almak için 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeme yapabilecek.

Kaynak: CNN Türk


imar barışı kredisi - imar barışı kredi faiz oranları