Konsept Tasarım

Hizmet Bilgileri

  • Hizmet Kodu: HZ0007
  • Tarih: 16.3.2018
  • Gösterim: 167

Kategoriler

Konsept Tasarım Hizmetleri

Yaşam alanlarınızı daha iyi ve hoş hale getirmek için konsept tasarım hizmetleri tarafımızdan profesyonel ekibimizle yapılmaktadır. Siz sadece bize ulaşın..


Konsept Tasarım

İç tasarımda konsept olguların önemi oldukça büyüktür. Belirli bir tarza uygun olarak ya da belirli bir türde tasarlamak konsept demektir ve bu tasarımda herhangi bir tema seçilerek kullanılabileceği gibi, birkaç temanın belirli özellikleri de bu tasarım tipinde tercih edilebilmektedir. 

Konsept Tasarım Nedir?

Konsept tasarım günümüzde özellikle restoranlarda, kafelerde ve bazı evlerde tercih edilsede, bu konsept tasarım sayesinde hem evlerde hemde dış mekanlarda oldukça ilgi çekici bir tasarımın ve konseptin oluşturulması mümkün hale gelir. İç tasarımın en önemli olgularından birisi olan tasarım türünü özellikle günümüzde pek çok restoran ve kafe görebilirsiniz.

Konsept Tasarım Nasıl Uygulanır?

Tasarım, bir evin, bir dış mekanın ya da herhangi bir mekanın kaliteli bir görünüme sahip olabilmesi için gerekli olan dokunuştur denebilir. Şayet evinizde vakit geçirmeyi ya da özellikle belirli bir kafe içerisinde olmayı pek çok yere oranla daha çok vakit geçirmeyi tercih ediyorsanız, bunun en önemli sebeplerinden biri iç tasarımdır. İç tasarımda, belirli türler tercih etmek mümkündür. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise konsept şekilde uygulanmış tasarımlardır. Bu tasarım türünü uygulayabilmek için, iç mimarlar öncelikle farklı konseptlere sahip olan mekanları incelemek ile işe başlarlar. Daha sonra da inceledikleri bu mekanlardan, yeni uygulayacakları tasarıma yönelik bir fikir edinerek uygulamaya geçerler. Uygulama yapacakları restoranın, kafenin ya da evin boyutuna, duvarlarının şekline dikkat ettikleri gibi içerisinde kullanabilecekleri eşyalara yönelik de son derece incelikli bir araştırma yapmaları gerekir. Bu sayede uygulama işleminin hem yaratıcı olması hem de mekanın yapısına uygun olması söz konusudur. Ayrıca tasarımın oluşturulması ile uygulanacak olan konseptin belirlenmesinde, iç mimarlar kesinlikle mekan sahibinin fikirlerine ve tasarım anlayışına göre de hareket ederler. Sonuç itibariyle hedef ziyaretçilerin olduğu kadar evin veya kafenin sahiplerinin beğenisini kazanmaktır.

Konsept Tasarım Örnekleri

Evinizin veya iş yerinizin tasarımında konsept tasarım örnekleri size pratik bir şeklide yol gösterebilir. İç mimarınıza doğrudan elinizde beğendiğiniz örneklerle giderek, yeni ve yaratıcı bir tasarım da bekleyebilirsiniz. Bu sayede iç mimarınıza ne tür tasarımları beğendiğinizi de göstermiş olursunuz. Bu bağlamda içinize sinen ve kaliteli örnekleri baz alan da bir tasarım elde edersiniz. Örnekler sayesinde ayrıca en çok beğenilen kafe, restoran ve ev tasarımlarına da göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede farklı fikirler edinebilirsiniz ve uygulamayı düşündüğünüz konsepte yeni unsurlar da eklemeniz de mümkün olur. 

Konsept Tasarım Nerelerde Uygulanır?

Bu tür tasarımları hemen hemen her yerde uygulayabilirsiniz. İç mekanlarda uygulayabileceğiniz gibi dilerseniz dış mekanlarda da bu tasarımları uygulamanız mümkündür. Eğer bir mekanda konsept türde tasarımlar tercih ederseniz bu durumda konuklarınızın verdiğiniz hizmetlerden çok memnun kalması ve mekana tekrardan gelmek istemelerinin ihtimali oldukça yüksektir. Evler de bu tür tasarımların tercih edilerek uygulanması durumunda ise, hem konuklarınız hem de siz evinizde geçirdiğiniz zamandan oldukça mutlu olabilir ve son derece keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Evlerde ve iş yerlerinde bu tipte iç tasarımlar sadece kaliteli bir görünüm elde etmek amacıyla değil, aynı zamanda alanı iyi kullanmak amacıyla da tercih edilirler. Tüm bunların yanı sıra konsept oda tasarımları sayesinde çocuklarınıza, kendinize ya da yatıya gelmek için evinizi ziyaret eden konuklarınıza da bambaşka bir dünya sunar ve hem siz hem çocuklarınız hemde misafirleriniz bulundukları ortamdan keyif alırlar. Tüm bunların başarılı iç tasarım sayesinde mümkün olduğunu söyleyebiliriz.


konsept tasarım - konsept tasarım nedir - konsept tasarım uygulamaları - konsept tasarım örnekleri