Mimari Proje Danışmanlığı

Hizmet Bilgileri

  • Hizmet Kodu: HZ0009
  • Tarih: 16.3.2018
  • Gösterim: 136

Kategoriler

Mimari Proje Danışmanlığı

Firma olarak siz değerli müşterilerimize her türlü mimari proje danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Mimari danışmanlık ve proje danışmanlığı için bize ulaşın


Mimari Proje Danışmanlığı

Sanayi ve ticari amaçlı binaları, meskenleri, genel sistemleri ve peyzajları ile ilgili araştıtmaları yürüterek ve danışmanlık hizmetleri de vererek tasarımlar yapan ve gerektiğinde de hayata geçiren kişilere mimar denmektedir. Mimarlık hizmetleri ise, uygulamaya, imzaya ve kabule mimarın yetkili olduğu her türlü etüt, danışmanlık, bilirkişilik, proje, plan, tasarım, hesap, resim ve araştırmaların hazırlanması ve uygulanması ile birlikte sonucunda her çeşit kontrol etme ile denetim hizmetlerini kapsamaktadır. Mimarlar, ofiste masa başında çalışmakta olsalarda, mimarların çalışma alanları imalathane, fabrika, istasyon, atölye, inşaat alanları ve şantiyelerdir. Mimarlar, kamuda ya da hizmet sözleşmeli çalışabildikleri gibi kendi adlarına serbest şekilde mimar ofislerinde de çalışabilirler. Eğer bir mimar serbest olarak mimar ofisi açabilmrk istiyorsa serbest mimarlık hizmetleri büro tescil belgesine sahip olması gerekmektedir. Serbest mimarlık hizmetleri büro tescil belgesi ise, mimarlar odası tarafından verilir ve her yıl yenilenerek serbest mimarın bu hizmeti yani serbest mimarlık hizmetini vermeye yetkili olduğunı gösterir.

Mimar Ofislerinde Yapılan Mimarlık Hizmetleri,

Mimarın, aldığı işin konusuna ve uzmanlığına göre tasarım yapmaya ve kabule imzaya sorumlu ve yetkili olduğu hizmetler ise, mimari tasarım hizmetleri, mimari danışmanlık hizmetleri, mimari eğitim çalışmaları, diğer sanatsal çalışmalar ve mimari uygulama ve yönetimi hizmetleridir.

Mimari Tasarım Hizmetleri,

Mimari tasarım hizmetleri, mimari proje hizmetleri, restitüsyon, imalat projesi, rölöve ve restorasyon hizmetlerini kapsamaktadır. Mimari tasarım hizmetleri kapsamında yer alan restorasyon, rölöve, restitüsyon, mimari proje hizmetleri, koruma amaçlı imar planları, mimari mesleki kontrollük hizmetleri, imar planlama çalışmaları ve mimari fenni mesuliyet hizmetleri büro tescil belgesine tabi olan serbest mimarlık hizmetleridir. 

Mimari Danışmanlık Hizmetleri,

Mimari danışmanlık hizmetleri, hakemlik, bilirkişilik, müşavirlik, mimari danışmanlık, jüri üyeliği, eksperlik, mimari proje yönetimi, fizibilite çalışmaları, raportörlük, yapılabilirlik, dosya hazırlığı, program hazırlığı, ihale dosyası hazırlanması, iş ile işlem takibinin yapılmasını gerektiren işler, özel araştırma ve çalışmalar ve keşif ile şartname hazırlanması hizmetlerini kapsamaktadır.

Mimari Uygulama Ve Yönetimi Hizmetleri,

Mimari uygulama ve yönetimi hizmetleri, kontrollük yapılarak yapılmakta olan işlemlerin projeye uygunluğunun denetlenmesi vb. işleri kapsamaktadır. Müşteriler ile fikir alışverişi yaparak inşaatın modeli ve diğer yönleri ile ilgili tavsiyeler de bulunmak, inşaat alanlarını denetlemek, ileri mimari kuram ve yenilikçi mimari yöntemler geliştirmek, binaların tasarımını yapmak ve tasarımı hizmeti vermiş olduğu binaların rehabilitasyonu ve inşaatı için planlar ve ayrıntılı çizimler hazırlamak, zamanlama, stil ve maliyet talimatlarına uygunluk hususlarında projenin uygunluğunu sağlayabilmek için gerekli olan bağlantıları sağlamak, kentleşme alanlarının planlarını yapmak ile gelişimini koordine etmek ve etkinlik ile güvenlik için trafik ile yolların rotasını ve kontrolünü planlamak ve bu konularda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca diğer ilgili uzmanlar ile teknik irtibat ile fikir alışverişini sürdürmek ve bilimsel rapor ve makaleleri hazırlamak da mimari uygulama ve yönetimi hizmetleri kapsamındadır. 

Mimari Proje Danışmanları Ve Mimari Proje Danışmanlık Firmalarının Verdiği Hizmetler,

Mimari proje danışmanları, dekorasyon ve mimari projeler konusunda danışmanlık hizmeti vermektedirler. Danışmanlık hizmeti verdikleri projelerin, render ve sunum hizmetleri, statik hesaplamaları, Autocad çizimleri, üç boyutlu modellemeleri, tanıtım videolarının hazırlanması ve projenin gerçek hayatta şekillenmesi gibi konularda bizzat hizmet veren mimarlar ve çözüm ortaklarının hizmetlerini kapsamaktadır. Hizmet verdikleri alanlar ise, köşk, villa, yalı, kentsel dönüşüm projeleri, bar, cafe, AVM, bağ evleri, fuar standları, ofis projeleri, bahçe tasarımları, ışıklandırma, zemin projeleri, mağaza, restoran ve iç mimari konusunda mobilya alanlarında hizmet vermektedir.


mimari danışmanlık - proje danışmanlığı - mimari proje danışmanlığı