Otel Projeleri ve Tasarımları


Hem ziyaretçilerin rahatlığı hem de otelin prestiji her zaman önemlidir. Butik ve modern otel projeleri, otel tasarımları ve fiyatları.

Otel Projeleri Nasıl Yapılır?

Otel projeleri gerçekleştirileceği zaman fizibilite çalışmaları ve otel proje analizi gerçekten de çok büyük önem arz etmektedir. En temel amaç olarak önerilen bir iş projesinin ekonomik canlılığını ölçmek ve değerlendirmektir. Fizibilite yapılırken özellikle yatırım kararı alınması durumunda yatırımcıların finansman sağlayıcılarının ihtiyaç duyduğu çalışmaların yapılması gerekir. Fizibilite çalışmalarının içeriğinde tamamen buradaki gayrimenkul yatırım sistemleri de göz önünde bulundurularak daha önceki mekanda bulunan firmaların da kazanç ve sistemleri göz önünde bulundurularak yatırımlar yapılır. 

Otel ile ilgili yapılacak olan fizibilite çalışmasından son önce aslında bir iş projesinin ekonomik anlamda mantıklı bir yatırım olup olmadığı göz önünde bulundurulmaktadır. Çünkü sonuçta yapılacak olan tesis daha sonra bir ticarethane olarak kullanılacaktır. Bu sebeple projenin gerçekleşmesi için tüm olasılıklar, pazar araştırmaları, fizibilite çalışmaları net bir şekilde ortaya çıkmalıdır. Yeni bir otel geliştirme veya otelin konumlandırılması konusunda projenin bu anlamda çok iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. 

Otel Projeleri Fizibilite Çalışmaları 

Otel projeleri konusunda yapılacak olan fizibilite çalışmalarının en önemlisi arz ve talep dinamikleridir. Bu özel bir pazar araştırması olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılacak olan otelin bulunduğu mevkide farklı oteller var ise bu durumda piyasada bulunan arz ve talep incelenerek bu dinamiklere göre konaklama tesisinin yapılıp yapılmayacağına karar verilebilir. Elbette burada bölümler, odalar, havuzlu gibi farklı tercihler de karşımıza çıkmaktadır. Bir başka nokta ise yapı ve ortalama fiyatlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Talep projeksiyonların kullandığınızda aslında en önemli hususlardan biri de elbette ki ortalama fiyatlar olarak karşımıza çıkar. 

Otel gelir projeksiyonları yine finansal analiz olarak fizibilite çalışmaları içerisinde yer almaktadır. Net faaliyet gelirleri modeli, otel fizibilite çalışmalarının içerisinde yer alarak birçok noktada sizin karşınıza net sonuçlarını sunulması adına çıkmaktadır.

Otel Projeleri Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Otel projeleri konusunda yapılmış olan fizibilite çalışmalarının içerisinde en önemli noktalardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki kaç yıldızlı bir otel yaptıracağınız ve bunun uygunluğudur. Örnek vermek gerekirse daha çok turizm bölgelerinde ve lüks oteller yaptırmak isterseniz bu durumda yaptıracağınız otelin maliyeti elbette ki önemli olmaktadır. Birçok kişinin özellikle yaptırmış olduğu otellerde dikkat ettiği bir başka husus ise hiç kuşku yok ki bu daldaki tercihlerdir. Örneğin havuz yaptırılarak 5 yıldızlı bir otel yaptırılacağı zaman elbette ki bu maliyeti ne kadar zamanda size geri döneceğim veyahut da bu projeye yatırım yapılacak olan meblağın durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra elbette ki otel projeleri konusunda yapılacak olan kat durumu ve iskan durumu da önemlidir. 

Yaptıracağınız otelin doğru yerde bulunması ve gerekli izin ve şartlara haiz olması gerekmektedir. Ancak bunlardan sonra sizler de istediğiniz sonuçları ulaşabilirsiniz. Otellerle ilgili yaptırılacak olan projelerde belediyelerden ve aynı zamanda da Turizm Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. 

5 Yıldızlı Otel Projeleri Fizibilitesi 

5 yıldızlı bir otel yatırımı yapılacağı zaman fizibilite raporu elbette ki çok büyük önem arz etmektedir. Güneş, deniz, kum gibi geleneksel turizmin yanı sıra aynı zamanda da sıradan bir otelden çok daha farklı ayrıcalıklar içerisinde bulunması gerekir. Elbette ki bu ayrıcalıkları sunarken içerisinde sistematik bir şekilde bu sistem fırsatlarının bulunması gerekir. Bunları da göz önünde bulundurduğumuzda özellikle fizibilite raporlarının daha net ve daha doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir. Böylelikle tam anlamıyla otel projeleri konusunda en net sonuçların alınması sağlanmış olacaktır. Sizler de bu yüzden çok net çalışmalarla sonuç alabilirsiniz.

otel projeleri - otel proje fiyatları - otel tasarımları - otel dekorasyonu - otel proje uygulamaları