Reklam Filmi Dekorları


TV reklamları için hazırlanmış olan bazı reklam filmi dekorları ve tasarımlarını buradan incelemenizde yarar olacaktır..

Reklam filmleri her zaman hem kanal için hem de reklam filmi yayınlanan kanal müşterileri için önem arz eder. Reklam filmi dekorları ile ilgili çalışmalarımız burada yer almaktadır..

Reklam Filmi Dekorları

Reklam filmi dekorlarının etkileyici ve reklamla bütünleşmesi gereklidir. O nedenle de reklam filminin dekor seçiminin iyi olması gereklidir. Reklam filminin etkili olabilmesi için de dekor seçimin iyi yapılmış olması gereklidir. Ve reklamda verilmek istenen mesajla bütünleşmesi gerekmektedir. Reklam filmlerinde dekor seçimi oldukça iyi yapılmalı, dekor reklamın mesajından ön plana geçmemeli ve reklamın amacı dışında olmamalı ki izleyenin dikkatini reklamın mesajında toplayabilsin. Reklam filmlerinde dekorlar oldukça önem arz etmektedir. Bir reklam filminin dekorasyonu ne kadar reklamın ana fikri ile bütünleşmiş olursa o kadar çok kişi tarafından reklam beğenilir ve insanların dikkati verilmek istenen mesaja yoğunlaşır. Reklam filmlerindeki dekorlar genelde insanların dikkatini reklamın konusundan daha çok çekmektedir. Bu da insanların asıl verilmesi gerekeni almasına engel olmaktadır. O nedenle de dekor seçimi iyi yapılmalıdır. Reklamın ana konusuna uygun hatta ana konuya dikkat toplayan bir dekor kullanılmalıdır. Bunu en iyi cips reklamlarında görmekteyiz. Reklamın ana konusu cips olduğundan dekor olarak da cips paketi ya da cipsle ilgili dekorlar tercih edildiğinde izleyenin dikkati beyinde cipse odaklanmaktadır. Bu reklam mesajını vermekte başarılı olmaktadır. Örneğim; bir kitap fuarı reklamında, kitapları dekor olarak kullanmak ve onları konuşturarak çekilen ya da dekor olarak kullanılan kitapların isimlerinin ilgi çekici olması kişinin fuara odaklanmasına ve reklamın mesajını almasını sağlar. 

Reklam Filmi Dekoru Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Reklam filmi dekoru terci edilirken verilmesi gereken mesaja uygunluğuna dikkat edilmelidir.
  2. Reklamın mesajından daha ön planda olmamasına dikkat edilmelidir.
  3. Etkileyici ve dikkatleri anlatılmak istenene toplamayı başarmalıdır.
  4. Seçilen dekor reklamla alakalı olmalı ve reklama katkı sağlamalıdır.
  5. Dekorlar reklam filmlerini destekleyici tarzda seçilmelidir. 

Bu noktalara dikkat edildiğinde reklam dekorunuz etkili olmasını ve reklamınızın amacına ulaşmasını sağlar. Dekorlar reklamları destekler nitelikte olursa, reklamınız o kadar etkili olur ve amacına ulaşır. Reklam filmi dekorunda seçilenin en iyisi olması ve reklamın ana teması ile özdeşleşmesi reklamın daha çok kitleye ulaşmasını sağlamaktadır. Reklamcılar bir reklam filmini hazırlarken öncelikle senaryosunu hazırlar daha sonrada bu senaryoya uygun olarak dekorasyon seçimi yaparlar ki reklamın konusuna uygun ve en iyi şekilde reklamın izleyiciye ulaşmasını sağlarlar. Bir telefon reklamında kullanılan dekorlar telefonun özelliklerine vurgu yapmalı ki reklam başarılı olsun bunun farkında olan reklamcılar dekor konusunda oldukça başarılı seçimler yapabilmektedirler. Reklam dekorları reklamların insanlara daha güzel görünmesini ve insanların yönlendirilmesini sağlayabilmektedir.

Reklam filmi dekorları seçilirken uzmanların görüşleri ve hitap edilecek olan kitlenin görüşleri de dikkate alınarak tercih yapılırsa daha başarılı olunabilir. Sadece televizyon reklamlarında değil yollardaki reklam panolarında yapılan reklamlarda da dekor seçimi önemlidir. Çünkü yoldan geçen insanların dikkatini çekebilmek gereklidir. Dekor seçimi bu reklamın insanlar üzerindeki etkisini arttırarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Örnek verecek olursak; bir mobilya mağazası reklamında seçilen dekorlar resimde mobilyaları ön plana çıkaracak tarzda olması önemlidir. Mobilya reklamı ne kadar dikkat çekici dekorla desteklenirse insanların o kadar çok dikkatini çekecektir. Dekorlar reklamlarda dikkat çeken ilk noktalardan olduğu için doğru tercihler yapılmalıdır. Başka bir örnek verecek olursak da bir mobilya dergisinin kapak resminde reklamı yapılacaksa dekor olarak seçilen mobilyalar özenle kendine davet eder tarzda olması gerekmektedir. Reklamın dikkat çekebilmesi ve insanların reklama yönelebilmesi için bu gerekli bir geçerliliktir. O nedenle de reklam dekoru seçerken etkili bir dekor seçimi yapmaya özen gösterilmelidir.

reklam filmi için dekor yapan firmalar - istanbul reklam filmi dekorcuları - reklam filmi dekorları - reklam filmi dekoru tasarımı yapan firmalar