Talk Show Dekorları


Televizyon talk show dekorları ve tasarımları için bize ulaşmanız yeterli olacaktır..

Yurt içi ve yurt dışı talk show ile ilgili tasarımlarımızı ve çalışmalarımızı incelerken aynı zamanda bizimle iletişim kurarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Talk Show Dekorları

Talk show dekorları izleyenlerin en çok dikkatini çeken dekorlardı. Çünkü insanlar eğlenirken, kendilerini eğlendiren kişinin dekorlarla gösteri yapmasından oldukça hoşnut olmaktadırlar. Talk showlarda genelde tek başına gösteri yapıldığı için gösteri sırasında kullanılacak her şey sahnede bulunmalıdır. Buda dekor olarak kullanılması anlamına gelmektedir. Genelde talk show yapan kişiler zaten kullanacakları her şeyi sahnede dekor olarak yerleştirmekte ve sırası geldikçe de kullanmaktadır. Dekorların oyunlar içerisinde kullanılması bende dâhil birçok insanın hoşuna gitmektedir. Çünkü ben oyunu yansıtmayan ve onunla bağdaştırılmayacak hiçbir eşyanın sahnede olmasını istemem. O nedenle de oyun içerisinde kullanılması benim daha çok hoşuma gider. Çünkü dekor oyunun içinde kullanıldığında oyunla dekor bütünleşerek bir haline gelir. Bu seyirciyi memnun eder. 

Talk Showlarda Nasıl Dekorlar Kullanılır

Talk showlarda genelde bir koltuk ya da sandalye, tablo, araba maketi vs. dekor ürünleri kullanılmaktadır. Bu dekor ürünleri oyun sırasında kullanıldığı için izleyiciye iyi bir geçiş sağlarken, izleyicinin dolu dolu bir gösteri izlemesinin de kapısı açılmış olmaktadır. Talk showlarda dekorlar loş ve renkli ledlerle daha dikkat çekici hale getirilerek, insanların dikkatini üzerlerine toplamasına olanak oluşturmaktadır. Talk showlarda genelde bir müdür ofisine benzer masa önünde misafir için bir sandalye bulunur. Bu durum izleyicilere samimiyetten çok araya bir mesafe konması gerektiği mesajını ermektedir. Bazı talk showlar ise misafir ile yan yana olarak daha samimi ve daha insanlara duygusu geçen bir show yaşatmaktadır. Talk showda sunucu kadar arka planı oluşturan dekorlarda oldukça önemlidir. Çünkü sunucunun konuşmalarını ve duruşunu tamamlayan her zaman dekorlardır. Çoğu insan hiç bilmez ama bir talk show izlerken beynin ilk seçtiği hedef, konudan çok dekordur. Çünkü dekor konu ile bütünleşmezse beyin iki farklı bağdaşmayan şeyi bütün olarak kabul etmez. O nedenle de dikkat ettiğinizde beyninizin ilk önce dekora dikkat ettiğini göreceksiniz. Eğer bir dekor ne kadar iyi ise ve ne kadar da oyun içerisine dâhil oluyorsa talk showu bütün haline getirmiş ve izleyiciye beğendirmiş olunur. Talk show dekoru hazırlanırken ilgi çekici dekorlar seçilmeli ve seçilen dekorlar da ışıklandırma ile desteklenmelidir. 

Dekorla desteklenmeyen oyun ve oyun içerisine dâhil olmayan dekor hiçbir zaman izleyiciler tarafından beğenilmemektedir. Eğer bir talk showun tutulmasını ve izlenmesini istiyorsanız içerik kadar dekora da önem vermeli ve birbirine bağlı olarak hazırlıklarını yapmalısınız. Talk show dekoru olarak kullanılan dekorlar genelde zaten oyun içerisinde kullanılmaktadır. Birde sohbet eder gibi gelişen talk showlar var. Bunlarda dekor daha etkileyici ve dikkatleri toplar tarzda bir dekor seçimi yapılır. Buda daha çok izleyicinin dikkatini gelişen sohbete çekmek için yapılmaktadır.  Tek kişilik ya da bir misafirle yapılan talk showlada sohbette gelişen olayları destekleyen görüntülerin dekor olarak kullanılması, insanların dikkatini çekmekte ve arasındaki ilişkilendirme yapılarak gösterinin tadını çıkarmakta insanlar. Yapılan dekor çalışmaları daha önce kullanılmamış ve showu yapacak kişiyi öne taşıyacak özelliklere sahip bir dekor olmasına özen gösterildiğinde başarı elde edilmektedir. Tek yapılan talk showlardansa çoklu misafirlerle yapılan talk showların dekorları daha etkileyici olmaktadır. Bunun nedeni de tek kişilik talk showda istediğiniz gibi dikkati toplayabilirsiniz ama çok misafirli talk showda bu biraz zor olmaktadır. O nedenle de dekor ne kadar dikkat toplayıcı ve ne kadar etkileyici olursa show yapan kişinin işi de o kadar kolaylaşmaktadır. Dekorlar aslında bir showun en önemli parçalarıdır.

talk show dekoru yapan firmalar - talk show dekorları - talk show dekorasyon fikirleri