Villa Projeleri ve Tasarımları


İyi bir villa tasarımı ile birlikte uygulamada şarttır. Villa projeleri ve villa proje uygulamaları için yaptıklarımızı görmeniz yeterli olacaktır.

Villa Projeleri

Villa projeleri büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır. Hafif çelik, prefabrik sektörde küresel bir devrimdir. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve direnci kıyaslanamaz. Hafif çelik prefabrik teknolojisi geleneksel yöntemlere  meydan okumaktadır. 350’den fazla 3D görüntülü ve inşaat maliyet hesapları ile birlikte projeler bulunmaktadır. Villa inşaatı uzun ve zor bir süreçtir. Bunun için doğru proje seçilmeli zamana ve bütçeye göre tamamlanması gereklidir. Ne şekilde ve hangi hacimde proje dokümantasyonu aldığınız çok önemlidir. Proje sadece dış görüntü ve yerleşim planı için değil inşaat maliyet fiyatı açısından da seçimler sunulmaktadır. Seçilen bölgelere göre fiyatlar değişmektedir. Projenin genel detayları toplam alan, yaşam alanı, boyutlar, yer malzemesi, kat sayısı, zemin kat, temel tipi, zemin kat dekorasyon malzemesi, dış cephe dekorasyon malzemesi, çatı tipi seklinde sıralanır. 

Proje listesi proje dokümentasyonu  A3 formatında mimari çözümler ve inşaa çözümler olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Proje listesinde her bölümün, hacim ve içeriği bulunmaktadır. Satın alındıktan sonra tüm proje sayfalarının ekran görüntüsü gösterilmektedir. Kaloriferli ve sıcak suyu olan apartman dairelerinin büyük bir lüks olduğu  ve bu çok katlı binalarda yaşamak için insanların müstakil evlerini terk edip para biriktirmeye başladığı günler çok geride kaldı. Ülkedeki toplam kent nüfusunun çoğunluğu 10 yıldır apartmanlarda yaşıyor. Hatta gecekondular bile kat üstüne kat ekleyerek apartman halini aldılar.Ve artık apartmanın çok da lüks bir şey olmadığının hatta konfor açısından müstakil evlerle kıyaslanmanın mümkün olmadığı bir döneme geldik. Bu durum dünyanın pek çok ülkesinde yıllar önce vardığı bir yer aslında. 

Avrupa’nın pek çok yerinde ABD, Kanada ve Avustralya‘da da insanlar müstakil konutlarda yaşamayı tercih ediyorlar. Maddi imkanların doğrultusunda buna yöneliyorlar. Son yıllarda yatay mimari yatay mimari örnekleri ülkemizde de çoğalmaya başladı. Yalnızca belli başlı büyük şehirlerde değil hemen her şehirde yeni nesil villa tipi projeleri görebiliyoruz. Yeni nesil projeler arasında dikkat çeken bir projedir. Gerçek anlamda sakin bir yaşam vaat ediyor. Çağdaş mimari tasarımı ile dikkat çeken villalar bahçeleriyle kesintisiz ve akıcı bir şekilde birleşiyor. Doğayla bütünleşen bir hayat sunuyor.

Villa Projeleri Sağladığı Avantajlar

Villa projeleri sağladığı en büyük avantaj şüphesiz doğaya daha yakın sahiplerine toprağa basma imkanı sağlamalarıdır. Bu yüzden bahçe alanları projelerde hayati önem taşımaktadır. Bazen çok küçük bahçeli, hatta bir masa atılacak küçük bir alan dışında bahçesi olmayan villalarda bulunmaktadır. Bahçe ve yeşil alan kültürü ülkemizde çok gelişmiştir. Geniş ve ferah ortamıyla da dikkat çekmektedir.aynı zamanda konfor açısından mükemmel bir yapıya sahiptir.

Villa Projeleri Özellikleri

Genel anlamda bütün odalar geniş ve ferah olarak dizayn edilmiştir. Antre ye çıkan merdivenlerin bile alanı daraltmadığını söylemek mümkün. Banyo tasarımında son trendler takip edilmektedir. Banyoya ayrılan bölüm de geniş bir yer kaplamaktadır. Tam merkezde geniş bir yemek masasının bulunduğu mutfak cam kapılar sayesinde bahçeye açılıyor. Yaz aylarında kapılar açıldığında kesintisiz bir şekilde bahçe ile birleşiyor. İster yazın ister kışın dört dörtlük bir ortam sunuyor. Yatak odası da hacmen oldukça geniş bir alan kaplıyor. Bu yönüyle ferah ve aydınlık bir ortam sağlıyor. Tavana gizlenmiş spot aydınlatmalar sayesinde geceleri de sağlıklı ve gözü yormayan tonda bir ışık elde edilmesi mümkün hale gelmiştir. Yatak odasının hemen yanında yine geniş bir giyinme odası bulunmaktadır. Bu anlamda villa projeleri detaylı bir şekilde hazırlanmaktadır. 

Villa Projeleri Yaşam Şekli

Yaşam sekli açısından apartmanlara göre huzur ve sakinlik ön plandadır. En güzel yanı müstakil olmasıdır. Bu evler sadece yazlık değil dört dörtlük yaşayabileceğiniz şekilde tasarlanıyor. Çiftlik, açık yüzme havuzu, hobi bahçeleri, ahşap çocuk köyü, zen göletleri, fotoğrafçılık klubü, şömine başı kütüphane, resim atölyesi, sinema ve dvd klubü, satranç köşesi, cafe, restoran ve barbekü alanlarıyla doğa içerisinde doğal bir yaşam vaat edebiliyor. Şehrin içinde modern ve lüks köy hayatı konseptini sunmaktadır. Villa projeleri değerlendirmeleri bu anlamda geniş çerçevede yapılmaktadır.

villa projeleri - villa proje uygulamaları - villa tasarımları - villa proje fiyatları